Свербіж в інтимній зоні у жінок

Свербіж – явище неприємне. Болісно-лоскотливе роздратування на будь-якій ділянці шкіри викликає дискомфорт. Коли ж свербіж відчувається в інтимній зоні у жінок, це неприємно удвічі.

Потрібно швидше від нього позбавитися, оскільки спокійно жити з ним неможливо. Досить часто свербіж в інтимних місцях і печіння, яке нерідко її супроводжує, є проявами місцевого подразнення шкіри. Його причини такі: Ліквідувавши подразник, можна забути і про неприємних щекочущих відчуттях.

Свербіж пройде без наслідків. Неприємні відчуття в інтимній зоні можуть бути єдиними ознаками патології або доповнюватися й іншими симптомами, зокрема: На здоров'я статевих органів відбиваються і патології, далекі від гінекології. Прикладом є цукровий діабет. У людей, які страждають цією недугою, свербіж в інтимному місці – явище звичайне. Підвищений рівень цукру сприяє розмноженню дріжджових бактерій, які харчуються глюкозою в чистому вигляді.

Вони проникають у мікротріщини, що і сприяє появі вкрай неприємних відчуттів. Причиною дискомфорту бувають також гормональні зміни, які виникають в процесі статевого дозрівання, виношування малюка, критичних днів, клімаксу. Призвести до подібної проблеми здатні: Свербіж в інтимній зоні не тільки доставляє дискомфорт, але і заважає повноцінного статевого життя, порушує звичний розпорядок дня. Патологія, що викликала неприємні відчуття, може виявитися небезпечною.

Тому не можна робити вигляд, що ніяких проблем немає, а свербіж – явище, яке пройде саме по собі. Ліквідувати причини протилежного стану потрібно обов'язково, і краще не втрачати часу. Перш ніж приступити до лікування свербежу, слід обстежитися у лікаря. Адже без консультації гінеколога усунути причини постійного дискомфорту не вийде. Тільки отримавши результати всіх необхідних тестів, гінеколог має право призначати цілеспрямоване лікування.

Коли причиною свербіння виступають запальні процеси зовнішніх статевих органах, терапія проводиться в два етапи: Лікування свербежу, причина якого – дефіцит естрогенів (найбільш часто зустрічається після настання клімаксу), не обходиться без прийому гормональних препаратів на основі естріолу. Вони використовуються у вигляді таблеток та вагінальних супозиторіїв. За допомогою таких препаратів відновлюється проліферативна активність епітелію в піхву.

При гормональних порушеннях у більш молодих жінок необхідно відвідати не тільки гінеколога, але і ендокринолога. Лікарі призначать лікування, в тому числі і гормональними препаратами. При наявності вираженої дисплазії епітелію або раку не обійтися без хірургічного втручання. Воно передбачає проведення вульвэктомии – видалення зовнішніх статевих органів (вульви). На першому етапі лікування дисплазії можлива лазерна хірургія або кріохірургія.

Тільки якщо ці дії не приносять результатів, доводиться вдаватися до вульвэктомии. Коли всі органи у жінки в нормі і свербіж викликаний проблемами психологічного характеру, буде потрібно прийом седативних препаратів, які призначить психотерапевт. Позначаючи напрямки лікування, лікар повинен врахувати вплив індивідуальних чинників.

Тому терапія одного і того ж недуги може у різних пацієнток проходити неоднаково. Після водних процедур корисно нанести на інтимні місця мазь, приготовану самостійно. Рецепт наступний: Подібні методи тільки тимчасово допоможуть позбутися від дискомфорту.

Повністю вилікуватися можна, лише вдавшись до допомоги лікаря. Не зайве ще раз нагадати про те, як важливо дотримувати особисту гігієну. Водні процедури допомагають тримати тіло в чистоті і відлякують безліч хвороботворних бактерій. Для гігієни інтимних місцях варто користуватися перевіреними миючими засобами, прокладками і тампонами. При наявності найменшої алергії їх слід викинути.

Щоденні прокладки потрібно використовувати тільки в тому випадку, якщо без них ніяк. Змінювати їх потрібно не один раз на добу, а через 4-5 годин. Білизна з натуральних тканин – прекрасний вибір для тих, хто не бажає терпіти свербіж і печіння в інтимних місцях. А ще воно має бути зручним і не здавлювати зовнішні статеві органи.

Важлива частина жіночого життя – сексуальні стосунки з протилежною статтю. Щоб не відчувати згодом неприємних сверблячих відчуттів, необхідно використовувати презервативи, причому ті, які не викликають алергію. Інтенсивність свербіння може варіювати від легкого дискомфорту до відчуттів, які терпіти нестерпне. Поява таких симптомів відзначається різною періодичністю. Вони можуть присутній постійно або виникати під час менструації, овуляції.

Консультація лікаря потрібна в будь-якому випадку. XHTML: ви Можете використовувати ці теги: <a href= "" title= > <abbr title= > <acronym title= > <b> <blockquote cite= > <cite> <code> <del datetime= > <em> <i> <q cite= > <s> <strike> <strong>

Схожі статті: