Небезпечне захворювання цироз печінки: скільки живуть з ним?

Для кожного звучить як вирок встановлений діагноз цироз печінки, скільки живуть після нього добре відомо. Після цього людина мимоволі падає духом, адже цироз печінки вважається невиліковною хворобою. Чи Так це насправді? Цироз печінки викликає розкладання клітин цього органу з подальшим формуванням рубцевої тканини і припиненням виконання печінкою своїх функцій. Небезпека некрозу криється лише в тому, що процес цей незворотній. Медицина ще не придумала способи, щоб повернути назад процес розкладання і омертвіння клітин цього органу.

Адже цироз одна з останніх стадій у формуванні недуги. Однак своєчасне виявлення проблем та надання собі необхідної допомоги дає шанс збільшити тривалість життя при цирозі печінки ще років на 15, а то і більше. До факторів ризику належить проблема зі зловживанням алкоголем. Тобто отримати цироз печінки мають всі шанси люди, прихильні до частого вживання спиртних напоїв.

Причому у число останніх входять напої різної якості та міцності. І слабоалкогольні напої діють руйнівно на печінку, якщо вони споживаються регулярно. Під впливом спиртного клітини печінки руйнуються сильніше всіх інших факторів. Людина, не вживає алкоголь, вже вдвічі продовжує своє життя і працездатність печінки.

Фахівці вважають, що органу набагато легше впоратися з чистими отрутами (наприклад, ртуттю), ніж нейтралізувати дію токсинів спиртного. Істотний вплив на орган надає правильність харчування, процеси обміну в організмі, звичайний режим дня. Діагностика захворювання повинна супроводжуватися ретельним аналізом усіх факторів, що діють усугубляюще в даній ситуації. Важливо: забороніть собі споживати їжу не першої свіжості, не змушуйте життєво потрібний орган відчувати підвищені навантаження виділіть час на заняття фізкультурою.

Особливо ці зауваження стосуються тих, у кого хвороба пов'язана з ожирінням. Пам'ятайте, що при масі тіла в нормі жити набагато легше. Слід розуміти те, скільки живуть при цирозі печінки, безпосередньо визначається тим, наскільки сильно прогресувала омертвіння.

Якщо вийде вжити заходів на ранніх стадіях хвороби, можливість пригальмувати або «заморозити» небезпечний процес збільшується. На другому місці після алкоголю за ступенем шкідливості для печінки варто гепатит С. Після нього виникає важка недуга, аж до коми печінки. Тому так важливо регулярно обстежуватися у лікаря, контролюючи стан органу. Гепатит, будучи вірусним захворюванням, не в силах чинити шкоду. Проте наслідки від нього більш загрозливі.

Тому вкрай важливо постійно тримати в полі зору симптоми хвороби, щоб не допустити розвитку можливих ускладнень у вигляді розкладання і змертвіння печінкових клітин. Варикоз також входить у число факторів, здатних викликати цироз. Обумовлено це освітою застійної венозної крові.

Збої в нормальному циркулювання крові можуть стати причиною важких ускладнень. Печінкова патологія може з'явитися і в результаті наявних захворювань в організмі і в зв'язку з цим прийомом ліків. Адже левова частка медикаментів метаболізується саме печінкою. Слід передбачати зниження токсичності препаратів, контролюючи при цьому склад крові. Іноді на здоров'я відображаються наявні хронічні захворювання організму. Тому при наявності будь-яких порушень слід дотримуватися принципу комплексності у лікуванні.

Так як печінка бере безпосередню участь у процесах метаболізму, тому на неї додатково впливає ще й стан шлунково-кишкового тракту. Постійні напади печії та нудоти можуть не тільки свідчити про гастриті або дефекти в підшлунковій залозі. Ці симптоми можуть сигналізувати і про проблеми в печінці. Особливо має насторожувати гіркота у роті.

Найчастіше вона буває передвісником захворювання. Гіркота може зумовлюватися виключно жовчю, що виробляється печінкою. При запаленні жовч може проникати по загальним протоках в підшлункову залозу, чим і викликається дана ознака. Симптомами пошкодженого органу можуть бути чоловіча імпотенція, капілярна сітка на шкірі, присутність крові в сечі або в фекаліях. Збої печінкової роботи можуть позначатися і у вигляді жовтяниці. Приборкати хворобу дуже непросто.

Але іноді бажання жити і воля людини творять справжні чудеса. Головне вчасно вжити заходів. Тому час, що залишився життя цілком залежить від самої людини.

Схожі статті: