кашель у дитини 2 місяці ніж лікувати без температури

Кашель – це рефлекторний процес, який направлений для відновлення прохідності дихальних шляхів (ДП), він виникає через рефлекторного подразнення певного центру в головному мозку. Кашель сам по собі хворобою не є. Тому часто побутує думка, що його може вилікувати будь-який. Але, на жаль, це не так. Якщо неправильно вибрати протикашльову лікування, то можна завдати шкоди здоров'ю, особливо дитячому.

Він є нормальним явищем у повсякденному житті, він очищає дихальні шляхи від скупчується в них мокротиння, сторонніх тел. Фізіологічний кашель зазвичай короткочасний і періодично повторюваний, при цьому інші симптоми хвороби відсутні. Якщо дитина покашлює, і це стало турбувати батьків, то потрібно поспостерігати за ним кілька днів. Виміряти температуру тіла, переконатися, що дитина добре їсть і спить, веселиться і грає, як і раніше. Якщо крім кашлю помітили нежить, температуру, пронос, інші ознаки, слід проконсультуватися з педіатром.

Він часто є симптом захворювань верхніх відділів дихальних шляхів (ангін, синуситів, ГРВІ, фарингітів, ларингітів) або нижніх відділів дихальних шляхів (трахеїтів, бронхітів, пневмоній, туберкульозу). Патологічний кашель, на відміну від фізіологічного, має різноманітний характер, що залежить від природи захворювання. Висока температура у дитини і кашель є симптомом різних захворювань, найчастіше це наслідок респіраторно-вірусної інфекції, грипу, ГРВІ.

Спочатку у дітей спостерігається температура від 37 до 38, 5 градусів, потім може з'явитися нежить, трохи болить горло. Після дитина вже йде на одужання, починає активно рухатися і у нього з'являється кашель . В даній ситуації потрібно терміново звернутися до педіатра, така симптоматика може говорити про запальний процес у гортані, бронхах, трахеях, легенів.

Найчастіше симптоматика говорить про простудному захворюванні, вірусної інфекції, також може супроводжувати такі захворювання, як риніт, ларингіту, фарингіт, трахеїт , бронхіт і запалення легенів. В залежності від захворювання і його складності, лікар приймає рішення можна приймати антибіотики чи ні Якщо у дітей респіраторно вірусна інфекція, не потрібно використовувати велику кількість лікарських препаратів, імунна система повинна сама побороти його, якщо ви почнете напихати дитину антибіотиками, захворювання тільки посилиться.

Нежить і кашель – це симптоми, які допомагають дитині боротися з вірусом. Кашель рефлекс, спрямований на відновлення прохідності дихальних шляхів (ДП). У житті людини він зустрічається винятково часто. І тому звично вважається, що кашель-не проблема, що його може вилікувати будь-який: і сам хворий, і батьки (якщо мова йде про дитину), і родичі або знайомі, та провізори аптек, не кажучи вже про лікарів.

На жаль, це поширена думка може стати причиною неправильного вибору властива протикашльова терапії, що може завдати шкоди хворому. Останнє особливо актуально для педіатрії, так як і сам дитячий організм, і захворювання в дитячому віці мають свої особливості. Крім того, причини виникнення кашлю у дітей і дорослих можуть істотно розрізнятися [1, 4, 5].

Тому бездумне використання прийнятих у дорослому терапевтичній практиці препаратів, особливо комбінованих протикашльових препаратів, може виявитися не тільки марним, але навіть призвести до погіршення стану дитини. Як зазначено вище, головна функція кашлю відновлення прохідності дихальних шляхів шляхом видалення секрету і відновлення мукоциліарного транспорту бронхіального секрету (мукоциліарного кліренсу).

Всі ми знаємо, що кашель — це важлива захисна реакція організму, завдяки якій очищує дихальні шляхи від сторонніх речовин, таких як мокрота, гній, слиз, пил і ін Однак кашель у дитини грудного завжди складніше лікувати зважаючи особливостей дитячого віку. Як не нашкодити лікуванням своєму малюкові і що допоможе впоратися з кашлем у новонародженого — про це наша стаття. Часто у новонародженого кашель вранці можна пояснити фізіологічно: за ніч слиз з носоглотки накопичується, стікає по стінці гортані, тим самим викликаючи кашльовий рефлекс.

Це пов'язано з невмінням малюків самостійно сякатися. Можна вважати подібний процес абсолютно нормальним і не переживати з цього приводу. Іноді дитина подкашливает через занадто сухого повітря в приміщенні. Частинки пилу осідають на органи дихання, їх висушену слизову, провокуючи кашель. В такому випадку проблема вирішується з допомогою зволоження кімнати усіма можливими способами. Інтереси: правильне і здорове харчування, лікування та профілактика захворювань дітей від народження до 18 років.

Найважливішим моментом вважає виховання здорових дітей, тому велику увагу приділяє загартовуванню та профілактичних методик. Автор книг і статей про дитяче здоров'я, виховання і розвитку, а також про лікування і профілактики захворювань у дорослих пацієнтів. Автор Сучасного збірника лікарських препаратів та інших книг медичної і фармацевтичної тематики. Співпрацює з медичними журналами та видавництвами. Він також називається тривалим, так як триває більше 4-8 тижнів.

Кашель, викликаний гіперреактивністю повітроносних шляхів або легеневою інфекцією, що виникає після інфекційного процесу, як правило, проходить за більш короткий термін. Вас турбує кашель більше місяця? Як виявити причини і лікувати такий кашель, читайте в цій статті. Оскільки кашель більше місяця може бути причиною не тільки бронхіальної астми або інфекції, необхідно пам'ятати, що для виключення особливо у дорослих, раку, слід провести таку процедуру як рентгенографія органів грудної клітки.

Відсутність або наявність рентгенологічних змін допоможе прийняти рішення про необхідність проведення подальших досліджень або призначення лікування.

Схожі статті: