Жовчогінні препарати після видалення жовчного міхура

Операція з видалення жовчного міхура називається холецистэктомией. Після її проведення повністю змінюється робота системи травлення. Так як жовчі більше ніде накопичуватися, людині доводиться пристосовуватися до нових умов — дотримуватися спеціальну дієту і режим харчування. Тоді можна не переживати, що відсутність органу буде негативно впливати на життя. Але в деяких випадках для того, щоб домогтися нормального самопочуття, пацієнтам доводиться приймати жовчогінні препарати після операції по видаленню жовчного міхура.

В першу чергу, медикаментозна терапія потрібно людям, які потерпали від жовчнокам'яної хвороби. Дисфункція жовчного міхура не є першопричиною захворювання, тому видалення органу лише знімає біль і запобігає небезпеку для життя пацієнта від розриву органу і непрохідності жовчних проток. Щоб уникнути подальшого розвитку захворювання і попередити закупорку проток новоутвореними камінням, людині необхідно приймати жовчогінні препарати.

Після холецистектомії жовч більше не накопичується, вона стає менш концентрованої і надходить у дванадцятипалу кишку в меншій кількості. Відповідно, це може позначатися на травному процесі. Спільно з іншими наслідками операції дані зміни призводять до появи наступних симптомів: Крім усього перерахованого вище, додаткові проблеми зі здоров'ям можуть бути викликані впливом бактерій, які підселяються на запалені після операції ділянки тканин.

Відповідно, після видалення жовчного міхура вкрай важливо не тільки дотримуватися приписані лікарем правила харчування і виконувати фізичні вправи для нормалізації відтоку жовчі. Також необхідно пити всі призначені медикаменти і при появі перших симптомів і неприємних відчуттів негайно звертатися до лікаря.

Медикаментозна терапія, яка допомагає впоратися з наслідками холецистектомії, включає в себе наступний комплекс препаратів: Завдяки жовчогінну засобів вирішується відразу кілька проблем, пов'язаних з травним трактом: Завдяки широкому терапевтичного ефекту засобів, які допомагають поліпшити струм жовчі після проведення холецистектомії, з'явилася величезна різноманітність даних препаратів. У кожному з них використовуються різні речовини. Відповідно, і способи впливу на організм у них різні.

Але в загальній масі всі подібні медикаменти поділяються на два види: Холеретики вкрай необхідні при порушеннях роботи печінки. Цироз, гепатит та інші захворювання призводять до того, що жовч з працею залишає внутрішньопечінкові протоки. Прийом відповідних коштів стимулює істотне збільшення об'єму рідини. Але в цьому також криється і небезпека. Якщо жовчні протоки скуті спазмом після перенесеної операції, збільшення тиску на них викличе лише додаткові проблеми і сильні болі.

Тому перед прийомом холеретиков важливо вжити спазмолітики. Холекінетики володіють іншим принципом дії. Замість того, щоб втручатися в роботу організму, вони просто виступають у якості допоміжних засобів і поліпшують тонус жовчних проток.

Всього існує три види холекинетиков, які зазвичай використовуються як складова частина дієти після холецистектомії: В перспективі тривалого прийому, коли наслідки холецистектомії не настільки яскраво проявляються, буде розумно звернути увагу на змішані жовчогінні препарати. Вони діють одночасно як холекінетики і холеретики. Дані медикаменти засновані на травах, тому їх дія найбільш м'яке і щадне, схоже використання методів народної медицини.

Так що, замість того, щоб робити відвари трав безсмертника, розторопші або чистотілу, можна просто звернутися в аптеку. Там, серед різноманіття жовчогінних препаратів присутні такі медикаменти, як Холедиус, Холосас, Холагогум, Хофитол, Холагол, Цинарикс. Головний плюс цих препаратів — безпечне і м'яке жовчогінну дію.

Крім того, на відміну від власноруч виготовлених настоїв і відварів з трав, в медикаментах активні речовини строго дозованого тому їх вживати простіше і зручніше. Як і при прийомі будь-яких інших медикаментозних засобів, жовчогінні препарати можуть використовуватися не всіма. В деяких випадках вони здатні завдати лише шкоди організму.

Це відбувається при наступних захворюваннях: У цих випадках лікар повинен пробувати інші способи поліпшення стану пацієнта після холецистектомії, які застосовуються суворо індивідуально на підставі результатів аналізів і історії хвороби. Увага! Інформація про препарати та народних засобах лікування представлена тільки для ознайомлення. Ні в якому разі не можна застосовувати ліки або давати його своїм близьким без лікарської консультації!

Самолікування і безконтрольний прийом препаратів небезпечний розвитком ускладнень і побічних ефектів! При перших ознаках хвороб печінки необхідно звернутися до лікаря. © 2016 - 2017 Редакція порталу «Про печінку».Використання матеріалів сайту дозволено тільки з попереднього узгодження з редакцією.

Схожі статті: