Вітряна віспа симптоми, лікування, профілактика

Вітряну віспу, або як кажуть у народі, на цю недугу хворіє практично кожна людина. На вітряну віспу називають із-за того, що вона передається через повітря. З'являється вона після того, як в організм потрапляє вірус варіцелла — зосте. Цей вірус є різновидом герпесу і в людському організмі він викликає островоспалітельние процеси, на які по - своєму відповідає людський організм. Симптоми вітряної віспи проявляються стрімко і різко.

Хворий навіть в самому початку перебігу хвороби відчуває себе погано, і з кожним днем симптоми ускладнюються. Вітрянка відноситься до заразних хвороб, так як заразитися нею можна через дихальні шляхи від контакту з хворим. Хворий є розповсюджувачем вірусу за два дні до прояву симптомів хвороби, тобто поки не з'явився висип і не підвищилася температура. Коли ж людина йде на поправку малоймовірно, що він заразить когось.

Вітряною віспою хворіють діти, але бувають випадки, коли хвороба вражає дорослої людини. Діти легше переносять хворобу, лише в рідкісних випадках з'являються ускладнення. Якщо ж людина не переніс цю хворобу в дитинстві, то у нього є всі шанси заразитися нею з віком. У дорослих людей вітряна віспа протікає досить важко і наслідки веде до великих ускладнень.

Тому чим раніше людина занедужає вітрянкою, тим краще для нього. Бувають дуже рідкісні випадки, коли людина може захворіти кілька разів на вітрянку. Це відбувається, тому що після першої перенесеної хвороби у нього не виробився імунітет до неї та коли організм вражає вітрянка повторно, він не може їй протистояти.

У зв'язку з тим, що в організмі людини відбувається важкий запальний процес, починає підніматися температура. Вона може рости до тих пір, поки все тіло не покриється висипом, як правило, це триває три дні, потім вона вирівнюється. Інкубаційний період у дитини тривають два тижні, а у дорослого на три дні довше. Під час хвороби не рекомендується приймати ванну, але ненадовго купуватися під душем навіть корисно.

Вода повинна бути їли теплою і не сильно текти. Хворий повинен акуратно обполоснутися, направляючи струмінь з лійки по всьому тілу, не затримуючись на уражених ділянках. При цьому не варто використовувати мочалку, мило, шампунь, гель і так далі. Після виходу тіло необхідно промокнути пелюшкою, простирадло або обсохнути. З появою перших симптомів вітрянки (висипки на обличчі і підвищення температури) варто відвідати лікаря або викликати його додому.

Доктор пропише мазі і ліки, які допоможуть побороти недугу. Багато намагаються проколоти бульбашки, здерти кірку або помазати їх зеленкою, але ці способи не рекомендується застосовувати, оскільки згодом це може призвести до ускладнень: Знаючи всі методи лікування і симптоми перебігу хвороби практично неможливо вберегти себе від неї. Тому лікарі рекомендують зробити щеплення від вітрянки. На даний момент — це єдиний спосіб її уникнути. Щеплення від вітряної віспи дає захист лише на 10 років після її необхідно повторити.

Що має на увазі під собою таке щеплення? Людині в організм вводиться неактивний вірус, внаслідок чого виробляється імунітет і якщо вітрянка коли-небудь спробує вразити людський організм він зможе з нею боротися.

Схожі статті: