Симптоми і лікування циститу у кішок

Якщо у кішки почалися проблеми з сечовим міхуром запального характеру, то це приносить улюблениці неймовірні больові відчуття. Цей дискомфорт викликає підступний недуг, який носить назву цистит. Він має кілька форм і досить погано піддається лікуванню.

Полегшити стан улюбленого усатика може тільки господар, який повинен вчасно розпізнати цистит у кішок симптоми лікування і звернутися за допомогою до фахівців. Ідіопатична форма циститу – відрізняється відсутністю причин, які б допомагали розвитку недуги (інфекція, сечокам'яна хвороба та ін), але при цьому клінічні прояви (постійні проби помочитися, кров'яниста домішка у виділеннях ін) підтверджуються при діагностуванні. Така форма недуги частіше проявляється у пасивних мурчиків із зайвою вагою.

Різне будова органів, а саме – сечовипускального каналу, веде до того, що самців цистит турбує частіше, ніж самок. У перших цей орган більш довгий, до того ж у ньому є вигини і ширина по всій протяжності каналу неоднакова (в деяких місцях він звужується) – із-за такої будови можуть з'являтися слизові, а також сольові пробки, що веде до перебоїв відтоку сечі. Стерильні усатики також знаходяться в зоні ризику, т. к. їх сечостатеві органи працюють по - іншому, якщо порівнювати з «нормальними» родичами.

У кастрованих усатиков можуть виникати оттекиполовых органів з-за застійного стану крові. Виникає ланцюгова реакція – спазми, порушення відтоку сечі, застійні явища в сечовому міхурі, випадіння солі, мочекаменное захворювання і цистит в хронічній формі. Кішки діабетики за статистикою більш схильні до розвитку недуги, т. к. в їх виділеннях сконцентровано більше білка і глюкози, з-за чого бактерії швидше розвиваються.

До циститу у кішок можна додати ще такі симптоми, які вимагають негайного лікування: неприємний запах аміаку в сечі і зміна її кольору на темно-бурштиновий, у виділеннях з'являються вкраплення гною і крові (гематурія), вихованку рве. У чотириногих створінь зустрічається гостра і хронічна форма циститу. Якщо першу не лікувати, то вона переростає в другу, коли стінки сечового міхура змінюють свою структуру, стаючи товщі, з-за чого не відбувається повного спорожнення.

В результаті інфекція примножується, що в якийсь момент викликає черговий напад хвороби. Якщо лікування постійно відкладати, то згодом відбувається утворення гною. Запальний процес може піднятися далі і торкнутися всі прилеглі органи. Діставшись до черевної порожнини, запалення може стати причиною появи перитоніту.

Небезпечний стан – це абсолютна блокування сечовипускального каналу. Цій ситуації краще не допускати, т. к. інтоксикація організму може призвести до смерті улюбленця протягом двох діб. Щоб не допустити ситуації, коли усатік буде все життя мучитися при спробі пописати, необхідно при появі ознак недуги відвезти хворого до ветклініки для діагностики.

Якщо у вусатого створення виявлені ознаки циститу, то власник повинен знизити надходження їжі в організм хворого, щоб знизити сконцентрованість виділень і тим самим навантаження на нирки. Для промивання, улюблениці потрібно постійно давати воду, а краще відвари з листків брусниці або з інших сечогінних зборів (цього не можна робити, якщо канал повністю заблокований). В залежності від того, наскільки запущений недуга і що послужило причиною його появи, ветлікар пропише необхідні препарати.

Гостра форма бактеріального циститу лікується антибіотиками. Якщо ситуація важка, то можливо сечовий міхур необхідно буде промити розчином марганцівки або фурациліну. Разом з тим прописуються сечогінні препарати, імуностимулятори і вітаміни. Щоб безболісно звільнятися від сечі, усатику призначать знеболювальне. При появі ускладнень з прикріпленням інфекції тварині потрібно буде давати сульфаніламідні препарати.

Якщо хвороба виникла, як наслідок іншого захворювання сечостатевої системи, то ветлікар повинен виявити проблему і зайнятися лікуванням причини циститу. Весь процес терапії зазвичай проходить в домашніх умовах з дотриманням настанов ветлікаря. Після курсу необхідно здати аналіз сечі (навіть якщо улюбленець активний і здається абсолютно здоровим).

Дуже важливо, при підозрі на цистит і в подальшому, в процесі всього курсу по його лікуванню, створити хворому усатику максимально комфортні і теплі умови.Профілактичні заходи Якщо у улюбленця хронічна форма хвороби, то йому необхідно пропонувати відвари з сечогінних трав, але в маленьких дозах. Дуже важливо скорегувати раціон чотириногого друга з фахівцем.

Схожі статті: