На якому терміні вагітності можна робити узд для визначення вагітності

Перший раз УЗД роблять при першому зверненні жінки до лікаря з приводу затримки місячних. Ультразвукове дослідження проводять з метою встановлення вагітності, місце знаходження плодового яйця, можливих відхилень у розвитку плідного яйця, виявлення анатомічних особливостей у будові матки. Другий раз УЗД проводять коли термін вагітності досягає 15 18 тижнів.

Воно дозволяє визначити темпи розвитку плода, їх відповідності до терміну вагітності і допомагає виявити можливі вади розвитку плода. Третій раз УЗД призначають при терміні, рівному 32 35 тижнів. Проводять для того, щоб визначити стан і місцезнаходження плаценти, відповідність розвитку дитини терміну вагітності, положення в матці і передбачувану масу. Значення УЗД в гінекології та акушерстві дуже важко переоцінити.

До появи і впровадження ультразвукового дослідження було неможливо визначити точні розміри плоду, встановити строк вагітності, досліджувати структуру плаценти, а також встановити діагноз вроджених каліцтв. На запитання: чи потрібно робити УЗД при нормально протікає вагітності, відповідь однозначна: потрібно, обов'язково. * Вади розвитку плоду в 90% випадків спостерігаються у здорових батьків.

УЗД, проведене в профілактичних цілях, допомагає своєчасно виявити такі відхилення. * При зовні нормально протікає вагітності можуть ховатися значні вади у розвитку плоду. * УЗД допомагає встановити багатоплідну вагітність і дозволяє контролювати нормальний внутрішньоутробний розвиток близнюків. * Ультразвукове дослідження допомагає виявити низьке розташування плаценти та передлежання плаценти, в той час, як сама вагітна про це і не здогадується до тих пір, поки не починається кровотеча. * 50% жінок, які стверджують, що точно знають термін вагітності, помиляються на два тижні і більше. визначити точний термін вагітності, так як тільки на ранніх термінах можливо визначити гестаційний вік плоду з точністю до двох-трьох днів можна визначити так звану помилкову вагітність при утворенні в малому тазі, яку слід перервати. Якщо вагітність протікає з якими-небудь відхиленнями, то лікар може призначити і більшу кількість УЗ досліджень.

Схожі статті: