Лікування вушного кліща у кішки: симптоми, лікування, профілактика

Поширеність хвороби під назвою отодектоз – згідно зі статистикою, її протягом свого життя хоча б раз підхоплюють майже 90% домашніх тварин, як кішок, так і собак, – ще не означає, що ця недуга безпечний і не вимагає особливої уваги. Навпаки вушний кліщ у кота, якщо його запустити, може заподіяти улюбленцю сильні муки і навіть убити його. Вушний кліщ (Otodectes cynotus) – досить близький родич павука, маленьке членистоноге, що відноситься до класу паразитів.

В якості господарів зазвичай вибирає собак і кішок, викликаючи у них небезпечне захворювання отодектоз (в народі – вушну коросту). Кліщів подобається тепле і вологе середовище всередині вуха тварини – вони поселяються там, стаючи джерелом механічного подразнення і провокуючи запальні процеси. Кліщі у вухах у кішок – не вирок, але якщо ви зіткнулися з проблемою вушного кліща у кішки, лікування необхідно, інакше ви можете втратити вихованця.

Це комаха блідо-жовтого кольору з овальним тулубом нерівного контуру до 0,6 мм завдовжки. При підозрі на захворювання можна акуратно сунути надійно зафіксованим тварині в вухо ватяну паличку і вийняти кілька паразитів разом з продуктами їх життєдіяльності. Поклавши паличку на темну поверхню, ви зможете на власні очі побачити і дізнатися, що таке вушний кліщ у кішок фото цього шкідливої комахи в достатку представлені в інтернеті, і звірити ці картинки і те, що ви матимете з котячого вушка – справа буквально декількох секунд.

Якщо ваш зір залишає бажати кращого, рекомендується скористатися лупою. Основне джерело зараження вушним кліщем для домашніх тварин – їх безпритульні побратими. Щоб захворіти, не обов'язковий навіть прямий контакт з бродячою кішкою або собакою – досить взаємодії з предметом, про який вони нещодавно почесались.

Ймовірний також і такий шлях поширення паразитів: хвора тварина пройшло по землі, струсивши кліща, а чоловік приніс його в будинок на підошвах взуття, або ж сама кішка, якщо практикується вільний вигул, підхопила заразу на лапи або шерсть. Більшість хвороб, отодектоз розвивається поступово, і на перших стадіях захворювання ознаки вушного кліща у кішок можуть бути практично непомітні для господаря.

Далі, коли прогресує вушний кліщ у кішок, симптоми бувають дуже характерні: Якщо запустити хворобу, вона перекинеться глибше в слуховий канал – в середнє і внутрішнє вухо. Далі слід заключний етап захворювання – запалення зачіпає мозкові оболонки, внаслідок чого кішка гине. При появі підозри на вушний кліщ у кішки слід якомога швидше звернутися до професіоналів, які знають, як позбутися паразитів.

Досвідчений ветеринар відразу розпізнає тривожні симптоми і лікування, яке він призначить після того, як визначить захворювання, можна буде проводити самостійно. Лікування в домашніх умовах не представляє особливої складності, проте доведеться приділити йому чимало уваги і сил: відомо, як кішки люблять лікуватися, а між тим процедури потрібно робити регулярно і протягом досить тривалого часу.

Для їх проведення тварина, швидше за все, доведеться сповивати – так, щоб гамівна сорочка не заважала кішці дихати, але не дозволяла їй махати лапами. Насамперед вушні раковини вихованця потрібно ретельно очистити, прибравши з них продукти життєдіяльності кліщів і самих паразитів. Це роблять ватним тампоном, змоченим в розчині антисептика, такого як хлоргексидин або мірамістин.

Допустимо, але небажано використовувати замість них звичайну теплу воду. Далі у вухо вводять безпосередньо засіб від вушного кліща у кішок. Це можуть бути краплі від вушного кліща для кішок – такі як Аурикан або Аматризин , або аерозолі – Акродекс , Дерматозоль , Циодрин та ін. або мазь – наприклад, Амидель-гель . Всі ці ліки доступні за ціною, і їх не складе труднощів придбати в аптеках або безпосередньо у ветеринара, до якого ви прийшли з питанням, як вилікувати улюбленця.

Після введення ліків від кліщів для кішок потрібно потримати тварину на колінах, м'яко масажуючи йому вушка. На завершення ж процедури в вушні раковини закопують мигдальне або камфорне масло. Для кошенят і вагітних кішок існують протипоказання до використання більшості поширених препаратів від отодектозу. У цих випадках потрібно особливо уточнити у лікаря рекомендації, ніж лікувати улюбленця.

Незалежно від обраних засобів, лікування потрібно проводити в три курси з проміжком в п'ять-шість днів – у відповідності з особливостями циклу паразита. І не забувайте, що застосовувати засоби на спиртовій основі для лікування у кішки вушного кліща не можна категорично. Якщо кішка у важкому стані і ветеринар констатував велике запалення, тварині потрібні антибіотики – вводити ліки доведеться шляхом підшкірних ін'єкцій.

Ставити кішкам уколи не особливо складно, це цілком реально робити вдома самостійно, просто попросіть лікаря все вам показати і чітко пояснити. Для людини вушний кліщ, на щастя, не представляє небезпеки, так що, якщо домашня тварина його десь підхопив, що не варто турбуватися, що воно заразить своїх господарів та їх дітей.

А ось інші вихованці – кішки і собаки, а також тхори – опиняться під реальною загрозою подальшого поширення паразита, тому, щоб одиничний випадок захворювання вушним кліщем не переріс в епідемію в рамках окремої квартири, на весь час лікування слід дотримуватися правило: хвора тварина ізолювати від здорових, а також не підпускати їх до його підстилці та іграшок. Крім того, настійно рекомендується перевірити всіх домашніх улюбленців у ветеринара – не є зараження кліщем вже фактом.

Якщо інфекція поширилася, то лікувати тварин слід одночасно. Якщо заразившаяся кішка – мати, що годує немовля кошеня теж можуть виявитися паразити потрібно буде показати його лікаря і вирішити питання, чи потрібно віднімати його від матері і якщо так, то як забезпечити йому харчування. Як ми бачимо, з отодектозом краще не жартувати – хвороба ця досить небезпечна, а її лікування потребує від господаря нехай не величезних витрат, але чимало уваги і сил.

Між тим правильна профілактика вушного кліща у кішок здатна запобігти факт зараження тварини. В першу чергу, потрібно максимально обмежити контакти кішки з вуличними братами. Якщо тварина веде активний спосіб життя і гуляє без нагляду, позбавляти його цього задоволення було б жорстоко – в цьому випадку потрібно більше уваги приділити другого аспекту профілактики: періодично оглядати вуха улюбленця на предмет появи ранніх симптомів коростяний кліща у кішок.

Лікування, якщо потрібно, треба починати як можна раніше – тим більш успішним воно буде. Необхідно також дотримуватися в будинку гігієну, частіше проводити прибирання з застосуванням препаратів побутової хімії, безпечних для людей і домашніх тварин, але згубних для паразитів. Якщо виконувати ці прості рекомендації, то вам, можливо, ніколи й не доведеться впритул цікавитися питанням, як лікувати вушного кліща у кішок.

Помітила, що кішка стала часто чесати вушка, дивилася і злякалася, поїхала у ветлікарню. Кішку оглянули під лампою і призначили лікування, показавши, як проводити процедури. Застосовувала аверсектиновую мазь і лосьйон для вух.

На лікування пішло близько трьох тижнів.

Схожі статті: