Коли можна чекати початку ПМС

Багато вчених і медичні фахівці протягом декількох століть вивчають особливості жіночого організму. І лише зовсім недавно вдалося нарешті-таки дізнатися, коли починається ПМС у осіб жіночої статі, і які його справжні прояви. Передменструальний синдром до кінця не вивчений, але вже відомо, що при його появі жінки почувають себе неважливо: проявляється втому, нездужання, може також спостерігатися надмірна агресія або плаксивість. Немає точних рамок того, у скільки років настає ПМС.

Передменструальний синдром – досить поширене явище і спостерігається у 75% жінок. Це стан, при якому з'являються різні псевдосимптомы, властиві саме ПМС. Він характеризується визначеними психологічними та фізіологічними ознаками. У кожної жінки або дівчини такий стан проявляється по-різному і виражається різною мірою інтенсивності. У деяких дам зовсім відсутня передменструальний синдром, а в інших він проявляється постійно.

Тут важливу роль відіграє вік, тому що виникає ПМС тільки у жінок, що досягли статевої зрілості зі сформованим менструальним циклом. Такий стан спостерігається лише один раз на місяць і супроводжується властивими симптомами, які індивідуальні у кожної жінки. Як було відмічено раніше, у всіх жінок синдром виражається по-різному, тому ознаки ПМС, за скільки днів до місячних він проявляється і скільки триватиме – все це суто індивідуально.

Як правило, перші симптоми можна спостерігати у жінки за 2-10 днів до початку менструації. В залежності від індивідуальних особливостей організму симптоми ПМС можуть бути виражені в більшій чи меншій мірі. Поява ПМС пояснюється тим, що в певний момент менструального циклу змінюється рівень гормонів в організмі.

Це зачіпає психоемоційні та фізіологічні процеси, що обумовлює зміни у поведінці, самопочутті жінки. Перед настанням менструації, за кілька днів починається перебудова гормонів, що відповідно викликає зміни у функціонуванні організму в цілому. Такий стан нерідко може тривати два тижні, після чого гормональний фон приходить в норму і жінка знову може почувати себе нормально. Але так не у всіх – кожен організм індивідуальний, тому нерідко прояви ПМС у жінок можуть відрізнятися.

Серед зовнішніх і внутрішніх факторів, які впливають на ступінь вираженості симптомів, велике значення мають: Може статися, що місячні почалися раніше, і внаслідок цього ПМС проявиться також на кілька днів раніше передбачуваного терміну. Щоб виявити точний період настання передменструального синдрому, необхідно знати власний цикл, особливо легше тим дівчатам, у яких місячні йдуть регулярно з однаковим інтервалом.

У перший рік після початку менструацій у підлітків може встановлюватися термін тривалості місячних, але, як правило, в цей період ПМС не спостерігається. Початися ПМС може з багатьох причин, але, як правило, виникнення синдрому обумовлено деякими внутрішніми факторами: Головною причиною появи ПМС виступає зміна рівня гормонів, коли в другій фазі циклу збільшується їх кількість.

Для жінки баланс гормонального фону дуже важливий, так як будь-які відхилення від норми тягнуть не тільки зміни в психоемоційному плані, але і сприяють загострення деяких захворювань, в результаті чого може погіршуватися самопочуття і з'являється загальне нездужання і слабкість. Жіночі гормони, які забезпечують нормальне і стабільне функціонування всього організму представлені нижче. Починається менструальний цикл може сприяти виникненню ПМС, що обумовлено деякими причинами.

ПМС у осіб жіночої статі має досить багато проявів. У деяких вони можуть мати не особливо виражений характер, у інших – виявлятися більш інтенсивно. Симптоми можуть тривати один день, а можуть тривати аж до 10 діб. В основному їх підрозділяють на психологічні та фізіологічні прояви.

Психологічні симптоми досить виражені і часто зустрічаються у жінок у другу фазу циклу. В основному прояви залежать від функції нервової системи та роботи гормонів. Фізіологічні прояви в період передменструального синдрому залежать від гормонального рівня, способу життя і навколишнього середовища. Багато жінок не здатні відрізнити ознаки ПМС і вагітність.

Щоб точно знати, необхідно спиратися на прояви, супутні передменструального синдрому або вагітності. При вагітності змінюється ставлення до харчування, нерідко жінкам може хотітися спробувати специфічну їжу. При місячних такого не відбувається, можлива тільки тяга до солодкого або солоного. Це стан у жіночої статі може починатися за кілька днів перед менструаціями. Найчастіше спостерігається значне зниження діяльності організму і його працездатності.

Будь-які фізичні навантаження викликають швидку втому, сонливість і нездужання. В такому випадку необхідно відвідати лікаря, який повинен призначити лікування. Воно проводиться після медичного обстеження, враховуються скарги пацієнтки і ступінь вираженості симптомів ПМС.

Для придушення симптоматики та лікування ПМС призначають лікарські препарати, які здатні стабілізувати самопочуття та послаблювати вплив синдрому на організм. Ліки виписуються гінекологом і приймаються під його наглядом. Лікарські засоби підбираються відповідно до особливостей жіночого організму, враховуються симптоми і ступінь прояву ознак передменструального синдрому.

Схожі статті: