Як приймати фолієву кислоту для зачаття і навіщо вона потрібна

У сучасному світі дуже багато пар не можуть обзавестися потомством, більшості дуже важко зачати, а згодом жінці виносити дитину. Це може залежати від екологічної ситуації в місці проживання, супутніх захворювань або генетичних патологій. Фолієва кислота для зачаття вважається дуже важливим компонентом, про який, на жаль, знають не всі майбутні батьки.

На жаль, не можна зі стовідсотковою впевненістю сказати, що саме фолієва кислота і сприяє зачаттю. Її призначають усім жінкам, які хочуть завагітніти, щоб істотно знизити або зовсім запобігти аномалії розвитку у майбутнього покоління. Вченими доведено, що фолацин запобігає розвитку таких патологій: Як повідомляють статистичні дані, що кожна третя мати недоотримує фолієвої кислоти з продуктами із зовнішнього середовища, тому варто задуматися про вживання вітамінних комплексів за кілька місяців до передбачуваного зачаття, адже всі перераховані вище патології формуються на перших тижнях вагітності (15-30 добу після успішного зачаття), тобто, дама може навіть ще не припускати про свій новий статус.

Фолієва кислота належить до вітамінів з групи і, згідно з цією класифікацією, має назву В9. З'єднання це є життєво необхідним компонентом у повсякденному раціоні середньостатистичного людини. Його необхідно застосовувати, щоб посприяти правильною, злагодженій роботі кровоносної з імунної систем.

Вона також корисна для налагодження процесів травлення в шлунково-кишковому тракті. Фолієва кислота перед зачаттям необхідна, щоб попередити розвиток аномалій на перших тижнях вагітності, оскільки вона активно бере участь у синтезі ДНК — носія генетичної інформації. І як результат, у жінок, які приймали В9, формується менше яйцеклітин з мутаціями.

За деякими своїми властивостями похідні фолієвої кислоти і вона сама схожі з жіночими статевими гормонами, і відповідно, здатні впливати на перебіг менструального циклу, з-за чого і застосовуються в комплексному лікуванні порушень місячних. Але цей вітамін корисний не тільки для організму майбутньої мами. Можна сприяти поліпшенню кількісних і якісних показників сперми у чоловіка, тому на етапі планування вагітності фолати варто приймати не тільки матері, але і батька.

Втім, як самостійний засіб ця кислота для зачаття не використовується. Вроджені дефекти нервової трубки плода можуть розвиватися в перші кілька тижнів після зачаття. Фолієву кислоту починають приймати до того, як відбулося запліднення, з метою профілактики вроджених аномалій плода.

Але якщо жінка цього не робила, варто пити вітамін В9 під час вагітності. При постановці діагнозу депресія і нестача вітаміну В9 лікар індивідуально підбирає дозу, яка допоможе впоратися з цими станами. На тлі нестачі фолацину в організмі може розвиватися шизофренія, яку можна коригувати прийомом таблеток фолієвої кислоти.

З віком у літніх пацієнтів починає розвиватися слабоумство, і їм також показаний В9 для уповільнення цього процесу. У маленьких дозах вітамін можна отримати разом з продуктами харчування, а також невелика його частина утворюється в кишечнику. Але в організмі він всмоктується не весь і в маленькій кількості, тому навіть у разі збалансованого харчування коштує в невеликих кількостях приймати кислоту у вигляді таблеток.

Для того щоб збільшити свої шанси в процесі зачаття, дозування можна трохи збільшити, але не варто займатися самолікуванням, краще попередньо проконсультуватися з лікарем. Тривалість прийому препарату індивідуально підбирає лікар, а також все залежить від того на якому циклі планування знаходиться пара. Практично всі вітаміноподібні речовини мають здатність кумулироваться в організмі, і в тому випадку, якщо пара приймає препарат вже протягом трьох місяців, дозу можна трохи знизити.

У дослівному перекладі «фолієва кислота» — це вітамін з листя, так як в перекладі з латини «фоліум» — це лист. І першим продуктом, з якого було вилучено кислота, став лист шпинату. Найбільш багатими вітаміном В9 вважаються листя зелених овочів, а саме: салат, петрушка, кріп, щавель і шпинат. Велика кількість міститься в капусті, зеленій цибулі і хроні. Абрикоси, апельсини, банани, диня — це рекордсмени за запасами В9 серед фруктів. Практично всі горіхи в своєму складі мають великий вміст фолатів: арахіс, фундук, волоський горіх і мигдаль.

Але існують продукти і тваринного походження, до складу яких входить теж цей вітамін. Серед них першість по праву за філе лосося, тунеца, свининою і яловичиною, печінкою тварин, сиром, сиром, молоком і курячими яйцями. А також виявити В9 можна в хлібних виробах, виготовлених з борошна грубого помелу.

У деяких країнах на законодавчому рівні змушують компанії-виробники збагачувати борошняні вироби фолієвою кислотою. Але обов'язково варто враховувати той факт, що при високих температурах, на жаль, втрачається велика кількість цієї цінної речовини.

Схожі статті:

 • Фолієва кислота для чого потрібна жінкам відгуки

  Всім відомо, що при нестачі тих чи інших вітамінів виникають проблеми зі здоров'ям. І деякі изэтих проблем можуть зачіпати зовнішній вигляд, зокрема, стан волосся. А чи корисна для жіночої...

 • Що таке конвекція і для чого вона потрібна в духовці

  Багато господинь, оснащуючи свій «кабінет» – кухню – новою побутовою технікою, дбають про те, щоб прилади виконували багато функцій одночасно. Не становить винятку і електрична піч. Сучасний...

 • Як приймати шавлія для зачаття дитини

  Вагітність – це довгоочікувана пора для кожної сімейної пари, але, на жаль, далеко не завжди виходить зачати дитину з першої спроби. Лікарі стверджують, що в нормі процес зачаття може тривати...

 • Навіщо потрібна вітрина у вітальні?

  Це називається буфет , а не вітрина, раніше в них демонстрували достаток сім'ї-дорогий посуд, кришталь і т. д. зберігали на видному місці для демонстрації гостям і особистої гордості. Зараз нам...

 • Навіщо потрібні міостимулятори для особи і як ними користуватися

  Міостимуляція це вплив слабкими розрядами струму на обличчя або тіло. Ці розряди змушують м'язи скорочуватися. Завдяки цьому поліпшуються всі обмінні процеси, нормалізується кровообіг. Для...