Дитина в п'ять місяців - розвиток і навички

П'ятий місяць немовля відрізняється тим, що малюк вміє багато порівняно з попередніми місяцями. Розвиток йде повним ходом, і дитина дорослішає буквально на очах. Воно вже досить сфокусоване і дитина може не просто обертати очима, але і конкретно зупиняє погляд на цікавому йому предмет.

Колір очей поки що не визначився (залежить від сегмента меланіну, а також від щільності райдужної оболонки, яка поки що ще не сформувалася), але буває і таке, що у діток колір очей може вже трохи визначатися і до 3 місяців. вже готове до перетравлювання дорослої їжі тобто до прикорму. 5 місяців цілком нормальний вік для прикорму. Також трохи спокійніше працює система кишечника, малюк вже не так часто какає (в основному після того як поїв), сечостатева система теж починає нормалізуватися.

Бруньки вже краще і швидше справляються зі своїми функціями. Кістки все сильніше зміцнюються, але поки що ще дуже м'які і слабкі. Вони розвиваються все сильніше і прогресують у правильному напрямку.

Дитина намагається помацати і схопити все, що попадається йому під ручку. Іграшки, що висять над ним або які мама йому дає, хапаються в момент, а також дуже часто викидаються з ліжечка або коляски, але це добре, дитина розвиває ручки і намагається дізнатися, що ж буде? Мама приносить - він викидає і так можна довго гратися, вам слід трохи відволікти малюка. Маля починає вивчати, він зачіпає свої пальчики, пальці мами чи тата, торкається обличчя - ніс, вуха, гладить себе по животику, тягне п'яту в рот і природно зачіпає свої статеві органи.

Не варто через це переживати, і однозначно не здумайте плескати по ручкам і карати (слово карати для вас заборону в такому віці). Ще йому цікаво помацати тканина, потягнути її в рот і природно він вже відрізняє, що йому подобається на дотик, а що ні. Він вже вміє не тільки дивитися на зображення, але і розуміти що на них. І йому подобається роздивлятися різні картинки, анімації та інше. Вміє орієнтуватися на знайомців і незнайомців. І якщо рідна людина залишив його, починається істерика і гіркі сльози.

Вміє привертати до себе увагу усвідомлено. Він може почати сміятися, плакати чи просто голосно лепетати, щоб дорослі підійшли до нього і не залишали одного. Навчився грати сам.

Вже приблизно хвилин 15 малюк може сам перебирати игрульки, чіпати їх і агукати собі під ніс, розмовляючи з ними на своїй мові. Видовище наймиліше. Вміє робити гелікоптер . Піднімає ручки і ніжки і летить на животику. Ви можете дати їй руку і допомогти трохи підвестися, але сидіти поки він ще не може і обкладати його подушками не варто, це погано вплине на хребет. Дайте йому зміцніти, всьому свій час. Зверніть увагу на те, як малюк підтягується.

Якщо одна ручка працює краще іншого, помасажуйте ту, що слабше, порозгинайте її трохи, може, приплив крові більш слабкий. Не забороняйте дитині вивчати зовнішній світ. Нехай поползает з ліжка, рухає все, спробує на смак (тільки чисте, не дрібне і не гостре).

Схожі статті:

 • У скільки місяців сіл Ваша дитина?

  Моїй доньці 7 місяців і 5 днів. Немає зубів, і не сидить. Все навколо вже набридли цими питаннями. Бабусі розповідають що це відхилення від норми. Ми з чоловіком вважаємо, що все в порядку. Хто...

 • Нервово-психічний розвиток дитини 8 місяців

  Дитина 8 місяців стає все більш і більш комунікабельним - у віці 8 місяців більшість дітей вже вміє налагоджувати емоційні контакти з іншими дітьми. Побачивши поряд з собою ще одного маленького...

 • Розвиток дитини в 6 місяців. Продовження.

  Нещодавно створювала тему про те, що моя 6-місячна донька не перевертається сама. І отримала просто купу негативу в свою сторону. І що я сиджу на попі рівно, що не займаюся її розвитком, що не...

 • Чому дитина 9 місяців погано спить?

  Темний час доби необхідно для того, щоб дорослі і діти заповнювали свої сили під час сну. Але якщо дитина 9 місяців часто прокидається вночі, у мами накопичується втома, і їй стає складніше...

 • Чому дитина 8 місяців погано спить?

  Поганий нічний сон у немовлят зустрічається часто. Дитина 8 місяців може відчувати проблеми зі сном з багатьох причин, пов'язаних з його психічним і фізичним розвитком. Для дітей у 8-місячному...