Чим лікувати кашель у дитини 2 років

Кашель у маленької дитини це звичайне явище, якого не варто лякатися і давати малюкові таблетки від кашлю при першому ж чих. Часто дитячий кашель має неінфекційну природу і тоді, щоб позбутися від нього, достатньо застосування народних методів лікування. Добре вони допомагають від застуди, ГРЗ і ГРВІ, якщо захворювання не запущені. А ось якщо піднялася температура або є інші тривожні симптоми, вирішувати, чим лікувати кашель у дитини 2 років повинен тільки лікар-педіатр.

Перш ніж приймати таблетки від кашлю або інші ліки, треба відкинути всі неінфекційні причини, за якими він може з'явитися. Однією з них може бути банальна алергія на продукти харчування, домашній пил, квітучі рослини. Вранці малюки до 2 років зазвичай кашляють, щоб звільнити дихальні шляхи від скопилася там за ніч слизу.

Допомогти їм у цьому може обережне промивання носика, яке бажано робити щодня, використовуючи фізіологічний розчин або кип'ячену воду. З'являється кашель і в тому випадку, якщо в кімнаті дитини занадто сухе повітря, що часто буває в осінньо-зимовий період, коли включені обігрівачі. За температурою, чистотою і вологістю повітря в приміщенні, де знаходиться дитина, треба постійно стежити.

А заодно періодично оглядати його на предмет можливих подразників або алергенів: побутової хімії, рослин з сильним запахом, вовни тварин, парфумерії і т. д. У найменших з'являється кашель, коли починають активно прорізуватися зубки. Цей період супроводжується рясним виділенням слини, яку дитина не встигає ковтати. А з урахуванням того, що процес може тривати досить довго, інколи до 1,5-2-річного віку, подкашливать потроху малюк може постійно.

Гірше, коли кашель виявляється пов'язаним з хронічними захворюваннями дихальних шляхів або інших внутрішніх органів. Він часто виникає на тлі ринітів і синуситів з-за постійного затікання в горло густого слизу, дратівливою гортань. Провокують кашель рефлюксна хвороба, серцево-судинна недостатність, новоутворення і, навіть, присутність паразитів.

Будь-які засоби від кашлю у цих випадках виявляються абсолютно марними або дають лише короткочасний ефект. Поки не буде виявлена і усунена основна причина, що викликає кашльовий рефлекс, позбутися проблеми неможливо. Єдиний вихід в цьому випадку пройти комплексне діагностичне обстеження та за його результатами вибрати спосіб як вилікувати кашель. Інфекційні хвороби, що викликають кашель, можуть бути дуже небезпечними, особливо для дитини до 2 років.

З-за того, що у малюків коротка евстахиева труба, на тлі респіраторних захворювань, які є найчастішою причиною кашлю, швидко розвиваються отити. Сильний набряк слизових може призвести до того, що малюк почне відчувати кисневе голодування і просто задихатися. І впоратися з таким станом в домашніх умовах без застосування антибіотиків або інших сильнодіючих препаратів нереально. А зволікання може призвести до серйозних ускладнень, аж до летального результату.

Негайна консультація з терапевтом, а можливо, і госпіталізація малюка, потрібно, коли у дитини в 2 роки або молодше присутні таким симптоми: Швидше за все, у дитини одне з небезпечних захворювань: інфекційна пневмонія, гнійний бронхіт, скарлатина, дифтерія, кашлюк та ін У цьому випадку необхідно термінове комплексне лікування із застосуванням антибіотиків, підбирати які повинен тільки лікар. Але якщо ситуація задовільна і немає приводу для сильної тривоги, то можна почати домашнє лікування перевіреними народними засобами. І перше, що потрібно зробити дитину покласти у ліжко і забезпечити йому максимальний спокій і затишок.

Малюки дуже рухливі і часто це не вдається зробити легко, але застосування сили або крику в даному випадку марні. Придумайте для дитини заняття, яке підходить для ліжечка. Він швидко втомиться і вляжеться спокійно сам. Під час домашнього лікування важливо уважно стежити за загальним станом малюка.

Якщо за кілька днів воно помітно не покращився, або з'явилися два і більше з перерахованих вище симптомів негайно до лікаря! Ще раз підкреслюємо, що вибирати ліки від кашлю для дітей повинен лікар. Навіть звичайний сироп на рослинній основі може тільки погіршити ситуацію, якщо не врахований механізм дії препарату, про який ви можете не мати жодного уявлення. Сироп від кашлю для дітей буває трьох різновидів: протикашельний, відхаркувальний і муколітичний.

Кожна з них призначається при певному типі кашлю з урахуванням особливостей перебігу захворювання. Хороші результати дають таблетки від кашлю для розсмоктування. Саме нешкідливе з цих коштів звичайний Мукалтин , що представляє собою добре подрібнену цілющу травичку.

Але є і таблетки від кашлю з антибіотиком, які ефективні при ангінах, фарингітах, ларингітах та інших запаленнях горла: Фарингосепт , Септефрил , Септолетте та ін. Їх теж небажано застосовувати без призначення лікаря, а якщо вже ви берете на себе таку відповідальність, то, як мінімум, добре ознайомтеся з інструкцією і ні в якому разі не перевищуйте зазначених у ній дозувань. Залежно від стану дитини при необхідності йому можуть бути призначені також жарознижуючі, протизапальні, протигрибкові, антигістамінні та інші препарати.

Якщо результати аналізів підтверджують бактеріальну природу захворювання, доводиться застосовувати антибіотики, підбирати які повинен тільки лікар. Зазвичай це пеніциліни або цефалоспорини нових поколінь, які мають мінімальні побічні ефекти. Дуже важливо доводити лікування до кінця, причому неважливо домашнє або традиційне. Навіть залишковий кашель не може тривати більше 2-3 тижнів. Тому якщо дитина вже місяць, як перехворів, але продовжує подкашливать знову відправляйтеся в лікарню.

Хронічний кашель вилікувати дуже складно, тому зробіть все, щоб не допустити його появи.

Схожі статті:

 • Як зупинити напад кашлю у дитини?

  Вболіваємо,аденоїди 3 ст. соплів багато,були у лікаря,легені чисті,горло в нормі,але кашляємо і рвемо. Це жах...4 дні кашляємо,2 ночі рвемо. Зараз кашляє та кашляє,при цьому спить. Як допомогти...

 • Кашель до блювоти у дитини, що робити?

  Будь-яке відхилення стану здоров'я дитини від норми викликає занепокоєння батьків. Що твориться з малюком хочеться дізнатися як можна швидше. Адже біля витоків будь-якої недуги може бути досить...

 • Кашель від нежитю у маленької дитини: чим лікувати цю недугу?

  За здоров'я дітей турбуються всі батьки, уважно відстежуючи симптоми зароджується недуги. Однак бувають випадки, коли симптоми оманливі. Наприклад, з'явився у малюка кашель не завжди свідчить...

 • кашель після застуди як лікувати дитину

  У більшості випадків це симптом бронхіту в хронічній формі, викликаний він може бути надмірним курінням, бронхіальною астмою, тривалої трудовою діяльністю на шкідливих виробництвах –...

 • кашель у дитини 2 місяці ніж лікувати без температури

  Кашель – це рефлекторний процес, який направлений для відновлення прохідності дихальних шляхів (ДП), він виникає через рефлекторного подразнення певного центру в головному мозку. Кашель сам по...